nulis1

Balandžio 6 d. Vilniaus universitete praūžė jau ketvirtąjį kartą organizuota Pasaulinė sveikatos diena, kurią Pasaulio sveikatos organizacija šiais metais dedikavo depresijai, išrinktai 2017-ųjų metų tema.

Pradedant ankstyva rytine mankšta ir baigiant smagia lindyhopo pamoka bei ištvermės treniruote, šventės programa VU bendruomenės nariams bei universiteto svečiams pasiūlė praleisti dieną, kupiną veiklos, netikėtų atradimų apie save patį, azarto bei geros nuotaikos kelyje sveikesnio „aš“ link.

Ypatingo dėmesio susilaukė tarpdisciplininis projektas „Sveikatos laboratorija“, Pasaulinės sveikatos dienos proga įsikūręs dviejose Vilniaus universiteto erdvėse. Jaukioje Istorijos fakulteto kavinėje konsultacijas bei kūno būklės matavimus lankytojams siūlė kineziterapeutai, sporto medicinos gydytoja ir psichologės, o ant pavasariškai žalių Jungtinio gyvybės mokslų centro vestibiulio minkštasuolių nusidriekė draugiškai besišnekučiuojančių sėdinčiųjų eilės prie Sveikatos ir sporto centro, Medicinos fakulteto Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos katedros, Gamtos mokslų centro, Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centro bei Lietuvos medicinos studentų asociacijos siūlomų tyrimų, pokalbių ir žaismingų veiklų.

Pasiklausyti akademinį bendruomeninį gyvenimą turtinančių tarpdisciplininių paskaitų pakvietė trys panešėjai: Dr. Donatas Noreika aptarė streso ir kūno pojūčių bei matavimo technologijų sąryšį, psichologė-psichoterapeutė Agnė Morkvėnaitė-Vasiliauskienė iliustratyviai apžvelgė sąryšį tarp fizinio bėgimo ir depresijos prevencijos, o prof. Arūnas Germanavičius dieną užbaigė dėmesį kaustančiomis tezėmis tema „Netikėkite tuo, ką galvoja jūsų smegenys: veiksminga depresijos prevencija“.

Greta kitų veiklų, vakarop išlindus saulei, šventės programa pasiūlė išbandyti orientacinio sporto trasą po Saulėtekio miškus, stalo teniso turnyrą medinėmis raketėmis be guminio paviršiaus, 1000 m bėgimą už Vilniaus universitetą ir nemokamas sporto veiklas visuose VU Sveikatos ir sporto centro padaliniuose. Pažinti savo kūną ir susipažinti tarpusavyje Vilniaus universiteto studentus pakvietė šiais metais prie šventės prisijungę kaimyninio Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai šokių pamokoje, pavadinimu „VGTU kveičia VU šokti lindyhopą“.

Po Sveikatos dienos renginių matoma susidomėjusiųjų gausa, teigiami atsiliepimai bei sėkmingi lankytojų noro labiau domėtis savo fizine, psichine bei socialine sveikata rezultatai nepalieka abejonių, kad renginys vyks ir kitąmet, dar labiau  praplečiant jo ribas, paliečiant aktualias temas bei suteikiant galimybę kiekvienam asmeniškai susipažinti su savimi iš naujo.