Spalio 10 d., šeštadienio rytą Lietuvos universitetų studentai – svarsčių kilnotojai rinkosi į kasmetinį šios sporto šakos Lietuvos studentų svarsčių kilnojimo čempionatą, kurį daugiau nei dešimt metų Lietuvos studentų sporto asociacijai organizuoti padeda Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto (VU SSC) centro treneris Rimantas Cijūnėlis su šaunia komanda. Į šventiškai papuoštą Čiurlionio gatvėje esančią VU SSC sporto salę šį kartą susirinko penkių universitetų sportininkai.

IMG 20201010 112404 BURST001 COVERVaržybas pradėjo merginos. Šiais metais jų susirinko rekordinis skaičius - penkios atstovės, startavusios vienoje svorio kategorijoje, todėl dėl nugalėtojos ir čempionės vardo šių varžybų lyderiai, Gyvybės mokslų centro (GMC) absolventei Rūtai Sindikevičienei teko ne juokais paplušėti. Vis tik keldama 24 kg svarstį, Rūta apgynė čempionės titulą - ji svarstį rovimo veiksmu iškėlė 66 kartus! Antrąją vietą vietą iškovojo Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) trečiakursė Ugnė Kalosovaitė, kuri kilnodama 16 kg svarstį, pasiekė asmeninį rekordą - 86 kartai. Trečia liko Lietuvos karo akademijos atstovė Silvija Skorokaitė (78 kartai), nuo kurios nedaug atsiliko 4-ąją poziciją užėmusi Tarptautinių santykių ir politikos mokslų antrakursė Eglė Zarankaitė (72 kartai).

Po pertraukos varžybas pradėjo vaikinų pogrupis. Čia geriausiai sekėsi VU sunkiaatlečiams: čempionais tapo GMC antrakursis Matas Čepulis, MIF trečiakursis Laurynas Lukoševičius, Medicinos fakulteto (MF) absolventas Andrius Bartkevičius ir Chemijos ir geomokslų fakulteto ketvirtakursis Rytis Veverskis.

Sidabro medalius iškovojo MIF ketvirtakursis Domantas Masolas, Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto absolventas Antanas Baida, MIF absolventas Justinas Minkevičius ir MF antrakursis Lukas Nekraševičius. Bronzos medaliu pasipuošė MF antrakusis Jordanas Paulauskas.

Aukštus rezultatus rodė ir svečiai: nepralenkiami buvo Tautvidas Liegus (KTU, svorio kat. iki 63 kg), Adrijus Jatulis (LSMU, svorio kat. iki 73 kg) ir Gytis Uselis (ŠU, svorio kat. iki 85 kg).

Komandinėje įskaitoje nepralenkiami buvo VU studentai, surinkę 104 taškus. Antra liko Lietuvos karo akademijos komanda (61 taškas), treti - Šiaulių universiteto sportininkai. Reikia išskirti tai, jog Vilniaus universitetas čempionu šiose varžybose tampa jau tryliktąjį kartą iš eilės! Sveikiname komandą ir jos trenerį Rimantą Cijūnėlį!

IMG 20201010 140542 BURST002