Spalio mėnesį startavo GEALAN-Sostinės A lygos (SKL) jubiliejinis - 25-asis - sezonas. Vilniaus universiteto vaikinų krepšinio komanda Universitetui atstovauja A lygoje ir dviejomis pergalėmis sėkmingai pradėjo 2020/2021 m. SKL sezoną.

121486888 10158321881476293 3723707743345903897 oSpalio 12 d. dvikovoje prieš „Tirolos-Oaks“ komandą VU studentai tik pirmajame kėlinyje leido varžovams išlaikyti intrigą (29:28). Tačiau vėliau padidino apsukas, gana greitai ir lengvai įgijo dviženklę persvarą ir įpusėjus dvikovai jau pirmavo (51:38).

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkų šturmas tęsėsi toliau, o vienu metu VU studentai turėjo įspūdingą 29 taškų pranašumą (72:43). Pabėgusi į priekį Universiteto ekipa sumažino apsukas, o rinktinės treneris Rimantas Kaminskas leido palakstyti jauniausiems savo ekipos nariams, tad tuo pasinaudojusi „Tirolos-Oaks“ ekipa, sugebėjo121429391 10158321882951293 7220151304379447701 o gerokai apkarpyti turėtą deficitą. Tačiau toks svečių akibrokštas tiesiog privertė studentų strategą paimti kelias papildomas minutės pertraukėles, po kurių debiutantų viltys sukurti stebuklą subliūško, o puikiai dvikovą pabaigusi VU ekipa šventė lengvą pergalę – 94:80.

"Dvikova susiklostė sunkesnė nei tikėjomės. Kita vertus, tai - sezono startas, todėl natūralu, kad kolektyvas dar nėra susižaidęs ir nedemonstruoja optimalios formos (...) Tačiau viskas baigėsi gerai, tad šiomis rungtynėmis esu labai patenkintas", po varžybų kalbėjo treneris R. Kaminskas.

Susitikimo nuotraukos

121379457 10158321883886293 3720708414033826683 oSpalio 19 d. susitikime net 28 taškų persvara rezultatu 107:79 VU krepšininkai sumindė gana solidžią sudėtį turinčią „LKA-karys.lt“ ekipą.

Po pirmo kėlinio rezultatas dar buvo lygus (21:21), tačiau antrajame kėlinyje VU studentai įjungė aukštesnę pavarą ir vos per 10 minučių surinkę net 35 taškus, pasiuntė varžovus į nokdauną - 56:40. Antroje dvikovos dalyje kariai atsigavo ir buvo priartėję iki pavojingos ribos, tačiau VU studentai lemiamame kėlinyje surengė dar vieną krepšinio šou (32:16), po kurio viskas visiems tapo aišku.

Šioje dvikovoje fantastišką pasirodymą surengė VU įžaidėjas, Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto ketvirtakursis Kipras Urbanavičius, kuris atliko net 13 rezultatyvių perdavimų. Jam puikiai talkino pirmą sezoną A lygoje žaidžiantis, Teisės fakulteto pirmakursis Dovydas Rimkus, pelnęs 23 taškus ir surinkęs net 30 naudingumo balų (7/7 dvit., 3/6 trit.). Studentai šioje akistatoje taip pat pataikė net 14 tritaškių, juos realizuodami stebėtinu 43,7% (14/32 trit.) taiklumu.

"Bombardavome šiandien kaip tik galėjome, tiek iš toli, tiek iš arti. Jei kalbėti rimtai, tai mūsų grupė yra labai stipri, tad dėl ketverto komandai tikrai reikės pakovoti. Nors atrodė, kad sezono pradžia buvo lengva, tačiau taip nebuvo. Puolimas veikė gerai, padarėme mažai klaidų, tačiau gynybą yra kur gerinti, nors prieš fiziškai stiprią komandą atidirbome tikrai gerai. Be to, reikėtų gerinti kovą dėl atšokusių kamuolių. Vis tik viskas yra gerai ir trūkumus šlifuosime treniruočių procese", VU krepšininkų pasirodymą komentavo treneris R. Kaminskas.

Artimiausios SKL rungtynės VU vaikinų krepšinio komandos laukia spalio 28 d. prieš Vilniaus kolegijos krepšininkus.

Šaltinis: Sostinės krepšinio lyga
Nuotr. autorius: Saulius Čirba