Sekmadienį baigėsi tris dienas Kaune vykusios XXXIX SELL žaidynės. Susumavus rezultatus, Vilniaus universitetas užėmė 3 vietą tarp 36 besivaržiusių universitetų iš 10 skirtingų šalių. Seniausio Lietuvos universiteto studentai iškovojo net 43 medalius: 13 aukso, 19 sidabro ir 11 bronzos.

Daugiausiai apdovanojimų atiteko lengvosios atletikos atstovams, kurie varžėsi Birštone. 400 metrų bėgime čempionu tapo Lukas Sutkus ChGF, 1500 metrų bėgime aukso medalį iškovojo ir asmeninį rekordą pagerino Auksė Linkutė ŠA, o Neda Lasickaitė EVAF buvo greičiausia 100 metrų barjeriniame bėgime. Sidabro medaliu pasipuošė alumnė disko mėtikė Eglė Zarankaitė TSPMI. Airūnė Čegytė GMC, Neda Lasickaitė EVAF, Elena Jasaitė MF ir Diana Viličkaitė MF sidabro medalius iškovojo 4x100 metrų bėgimo rungtyje. Trišuolininkė Emilija Strupaitė ŠA pasipuošė bronzos medaliu. Eglė Vaitulevičiūtė GMC pelnė du bronzos medalius – 800 metrų ir 1500 metrų bėgimuose. 100 metrų ir 200 metrų finaliniuose bėgimuose startavęs Arminas Šeštokas MF liko 4 vietoje. Vilniaus universiteto lengvosios atletikos rinktinę treniruoja doc. Jūratė Armonienė.

Ne prasčiau sekėsi ir Luko Šverčiausko treniruojamiems jėgos trikovės atstovams. Pirmosios šeštadienį jėgas išbandė moterys. Svorio kategorijoje iki 63 kilogramų Taru Riipinen MF tapo čempione, o jos komandos draugė Lina Linkaitė ŠA iškovojo antrą vietą. Antrieji varžėsi vyrai. Svorio kategorijoje iki 66 kilogramų Mantas Kryževičius MIF iškovojo aukso medalį. Daniyal Heidari MF svorio kategorijoje iki 74 kilogramų iškovojo sidabro medalį. Antrą vietą svorio kategorijoje iki 105 kilogramų iškovojo Perttu Riipinen MF, o absoliučioje vyrų įskaitoje pelnė bronzos medalį.

Du medalius Vilniaus universitetui pelnė dziudo atstovai. Eimanto Tukačiausko treniruojami studentai svorio kategorijoje iki 60 kilogramų iškovojo aukso ir bronzos medalius. Čempionu tapo Kaneyuki Irie KF, o trečią vietą iškovojo Žygimantas Kiudelis VM.

Medalių netruko ir plaukime. Stanislav Lohvynenko VM čempionu tapo 50 ir 100 metrų plaukimuose peteliške. Sidabro medaliu pasidabino Vilita Vainauskaitė MF, kuri 100 metrų plaukime nugara finišavo antra. Sportininkė ant pakylos lipo ir antrą kartą, nes iškovojo bronzos medalį 50 metrų plaukime nugara. Džiugas Karklelis MF 100 metrų plaukime nugara finišavo trečias. Trečia finišavo ir 200 metrų kompleksiniu būdu plaukusi Donata Zuperkaitė MF. Vilniaus universtiteto plaukikus treniruoja Aleksandra Bliumkinienė.

Džiuljetos Liepinaitienės treniruojami stalo tenisininkai iškovojo tris medalius. Merginų komanda, kurią sudarė Meida Sereikaitė FilosF, Laura Abaravičiūtė TF, Elzė Danilkevičiūtė FilosF/FilF ir Karolina Kuznecova IF iškovojo antrosios vietos trofėjų. Adomas Zabelevičius FilosF, Šimonas Lukša EVAF ir Martynas Glodenis VM taip pat iškovojo antrą vietą komandinėse varžybose. Asmeninėse varžybose sidabro medaliu pasipuošė Laura Abaravičiūtė.

Laipiojimo sporto varžybose čempionu tapo Joris Leipus MIF. Vilniaus universiteto laipiotojus treniruoja Dominykas Mazur.

Penktadienį vyko žaibo šachmatų kovos. Komandinėse kovose Aro Vardanyan FilosF, Andriaus Šarausko MIF ir Gretos Mačiuitytės BchI atstovaujamas Vilniaus universitetas užėmė antrą vietą. Individualiose dvikovose sidabro medalį iškovojo Aras Vardanyan, o bronzos medalį Greta Mačiuitytė. Šeštadienį vykusiose greitųjų šachmatų kovose VU komandą iškovojo čempionų titulą, Čempione individualioje įskaitoje tapo Guoda Perminaitė MIF, o Aras Vardanyan užėmė antrą vietą. Universiteto šachmatų rinktinę globoja J. Armonienė.

Romualdo Kniukštos treniruojami orientavimosi sporto atstovai penktadienį vykusiose sprinto varžybose iškovojo sidabro ir bronzos medalius. Antrą vietą užėmė Gedvilė Diržiūtė FilF, o trečios vietos apdovanojimas atiteko Emilijai Tamoševičiūtei MF. Šeštadienį orientavimosi sporto varžybos persikėlė į Ignalinos rajoną. Vidutinėje trasoje čempione tapo Judita Traubaitė GMC, o Kevinas Olišauskis ŠA ir Emilija Tamoševičiūtė iškovojo sidabro medalius.

Pergalę kovoje dėl trečios vietos šventė vyrų salės tinklinio komanda. Ją sudarė Rokas Astrauskas MIFDaniil Švager MIF, Tomas Gavrilovas MIF, Antanas Joris Laurenčikas FF, Tadas Auruškevičius FF, Kostas Šoblinskas TF, Justas Mincė MIF, Mantas Donėla MIF, Rapolas Gilys TF, Karolis Palubinskas MIF, Ignas Šlaustas EVAF, Julius Lukošiūnas FF alumni, Adomas Strazdas FilosF. Komandą treniruoja Tadas Donėla.

Be to, Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas iškovojo antrą vietą paplūdimio tinklinyje.

Gabija Toliušytė MF, Erika Kižytė FilosF, Evelina Čepanskytė MF, Enni Voskanian VM, Austėja Basevičiūtė EVAF, Karolina Palubeckytė EVAF, Vestina Blinstrubytė MF, Dominyka Naudužaitė MF, Gabija Vaikšnoraitė MF, Aurelija Želvytė MF ir Ugnė Lokytė MF moterų salės tinklinyje liko ketvirtoje vietoje. Vilniaus universiteto merginų tinklinio rinktinę treniruoja Gražvilė Gatelienė.

Moterų paplūdimio tinklinio varžybose sidabro medaliais pasidabino Miglė Šidlauskaitė EVAF ir Rusnė Rutkauskaitė KnF. Bronzos medalius iškovojo Dominyka Naudužaitė ir Monika Mačionytė MF.

Vilniaus universiteto futbolininkai Eimantas Ramanauskas, Arnas Neimantas EVAF, Emilis Varnas IF, Edvinas Girčys MIF, Justas Juodzevičius EVAF, Augustas Tamaševičius, Deividas Maciulis EVAF, Povilas Kalimavičius MF, Giedrius Onuškevičius EVAF, Džiugas Omilevičius IF, Artūras Karasiovas EVAF, Jonas Lebedevas EVAF, Aloyzas Linkevičius MF, Aris Stankevičius ir Daniel Stankovskij EVAF iškovojo sidabro medalius. Rinktinę treniruoja Edvardas Malkevičius ir Rimantas Turskis.

Sekmadienį vykusiuose 3x3 krepšinio finaluose čempionais tapo VU studentai Marius Aleliūnas MF, Dovydas Rimkus TF, Tautvydas Rimkus TF ir Kristupas Kenešis MIF. Sidabro medalius iškovojo Justina Miknaitė MF, Saulė Mikelionytė MF, Ugnė Kučinskaitė MF. Vilniaus universiteto krepšininkus treniruoja Rimantas Kaminskas, o krepšininkes – Loreta Berūkštienė.

Žaidynių uždarymo ceremonijoje SELL vėliava buvo perduota Suomijos atstovams, nes kitais metais žaidynės vyks būtent ten. Su visais žaidynių rezultatais galite susipažinti ČIA, o pasidairyti po nuotraukų galeriją galite ČIA.