Gegužės 21-23 dienomis Estijoje, Tartu mieste vykusiose XXVI-siose tarptautinėse SELL (Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) studentų žaidynėse sėkmingai Vilniaus universiteto sportinę garbę gynė mūsų studentai. Startavome ne visose sporto šakose ir varžybų programa nebuvo itin palanki (pvz., iš jos dingo orientavimosi sportas), tačiau atskirose rungtyse sportininkai kovojo garbingai ir pelnė net 13 įvairios spalvos medalių: 5 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos medalius. žaidynėse dalyvavo per 1500 studentų iš 14 šalių universitetų: Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos, Kinijos ir kitų šalių. Varžybos vyksta ratu, kasmet perduodant estafetę vis kitai iš Baltijos šalių. Kitais – 2011-aisiais - žaidynės vyks Kaune.

Pagal iškovotų medalių skaičių geriausiai sekėsi šachmatininkams ir lengvaatlečiams, vadovaujamiems trenerės doc. Jūratės Armonienės. Pastarųjų sąskaitoje net šeši medaliai, iš kurių trys aukso. Juos iškovojo Mantas Dilys (KHF absolventas) trišuolio, Vaida žūsinaitė (EF) 5000 m bėgimo ir Sabina Banytė (TF) disko metimo rungtyse. Tris sidabro medalius pelnė Valdas Valintėlis (ChF) 110 m barjerinio bėgimo ir M. Dilys šuolio į tolį rungtyje, antri buvo ir estafetę bėgę Martas Skrabulis (EF), Karolis Didžiulis (EF), Mantvydas Trainavičius (EF) bei V. Valintėlis. Šachmatininkai, pelnę tris medalius, komandinėje įskaitoje (Emilis Paleckis (FF), Salomėja Zaksaitė (TF) ir Justina Petkevičiūtė (MIF)) laimėjo III-iąją vietą, o asmeniškai S. Zaksaitė buvo pirma, E. Pileckis – trečias.

Sėkmė lydėjo ir dziudo rinktinės narius, treniruojamus doc. R. Naužemio. Ypač pasižymėjo merginos. Daugkartinė Lietuvos sambo ir dziudo čempionė bei kitų svarbių varžybų nugalėtoja Rūta Aksionova (FsF) kovodama sumaniai, drąsiai ir išradingai tapo žaidynių čempione, o jos komandos draugė Dalia Olencevičiūtė (MIF) ant tatamio guldė savo varžoves ir energingai skynėsi kelią į finalą. Tačiau finale fortūna nusigręžė ir nežymiai nusileidusi savo varžovei ji iškovojo vicečempionės titulą. Neblogai galynėjosi ir perspektyvioji imtynininkė mėlyno diržo savininkė, įvairių varžybų nugalėtoja ir prizininkė Vita Markauskaitė (MF). Efektingais veiksmais iškovojus tik vieną pergalę prieš Latvijos sportininkę, jai teko tenkintis 4-ąja vieta. Mūsų vaikinams sekėsi kiek blogiau: Lietuvos universiados vicečempionas, Lietuvos aukštųjų mokyklų čempionas Denisas Sokolas (ChF) neįvertindamas savo priešininkų „paslydo“ jau pirmosiose dvikovose, o jaunasis talentas Danas Jaučeras (TF) „užšoko“ ant labai neparankių varžovų, kuriems, nors ir įnirtingose dvikovose, teko nusileisti bei pripažinti jų pranašumą.

Plaukikus (trenerė A. Bliumkinienė), daugkartinius Lietuvos studentų čempionus bei prizininkus, šiose žaidynėse sėkmė lydėjo šiek tiek mažiau nei ankstesniais metais. Plaukimo takeliuose pirmųjų gretose rimti varžovai pasirodė Kinijos universitetų studentai, todėl mūsiškiams pavyko iškovoti tik vieną – bronzos – medalį. Tai padarė Teisės fakulteto studentas Linas Sadeckas 100 m plaukimo nugara nuotolyje. Stalo teniso sporto šakos atstovai visais laikotarpiais tinkamai ir garbingai atstovavo universitetui. Ne išimtis buvo ir šios žaidynės. Nors prie žaliųjų stalų taip pat dominavo didelis kinų būrys, bet mūsų pirmakursės merginos (Auksė Gecevičiūtė (TF) ir Aušra Stirbytė (FlF)) kovodamos veržliai ir ryžtingai sugebėjo prasibrauti pro priešininkų užtvaras ir pelnyti antrąją komandinę vietą dvejetų varžybose.

Pačios žaidynės buvo surengtos puikiai ir, daugelio nuomone, tai geriausios žaidynės iš iki šiol vykusių (net jei ir buvo nesklandumų apgyvendinant sportininkus). Atidarymo metu sveikinimo žodį tarę atsakingi asmenys - Tartu miesto meras bei Estijos Studentų sporto asociacijos prezidentas - vietą užleido gražiam šou – šokėjoms, būgnininkams; oro erdvę raižė išraiškingi margaspalviai fejerverkai. žaidynių organizatoriai pasistengė, kad šis gražus jaunystės forumas vyktų be priekaištų ir vyrautų draugystės ir sportinio azarto dvasia. Uždarymo metu SELL vėliavą perėmė Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Č. Garbaliauskas ir 2011-aisiais studentai kovoms susirinks jau Kaune. Dalyvavimas šiose varžybose – paskutinis didelis sporto renginys universiteto rinktinėms šiais mokslo metais. Tad medaliais vainikavę pavasario varžybų maratoną studentams-sportininkams linkime gerų sesijos rezultatų bei sėkmingų startų kitose varžybose.

Daugiau apie pačias žaidynes adresu www.sellstudentgames.com