Sveikatos ir sporto centras kaip ir kasmet organizavo geriausių universiteto studentų-sportininkų ir geriausių komandų rinkimus. Kandidatus siūlyti galėjo treneriai ir studentai. Svarbiausias kriterijus – aukšti pasiekimai pasaulio, Europos, Lietuvos čempionatuose 2010 metų laikotarpiu.

Karolis Girulis (pirmas kairėje) į geriausiųjų studentų dešimtuką patenka jau nebe pirmus metus. SSC archyvo nuotr.Iš gerokai virš dvidešimties į dešimtuką pretendavusių sportininkų geriausiuoju pripažintas Karolis Girulis (Fizikos fakultetas), Pasaulio kulkinio šaudymo čempionate iškovojęs 10-13 vietas, o pasaulio reitinge užimantis 26-ąją, Europos – 18 vietas. Studentas taip pat yra Europos čempionato 17-20 vietos laimėtojas, Pasaulio studentų vicečempiono titulo savininkas bei Lietuvos aukso medalininkas.

Be K. Girulio pagal savo sportinius pasiekimus dešimtuke rikiuojasi Rūta Aksionova (Filosofijos fakultetas), universiteto sambo ir dziudo rinktinių narė, Pasaulio universalių kovų žiemos čempionato sidabro medalio laimėtoja. Penkiakovininkė Lina Batulevičiūtė (Medicinos fakultetas), Europos jaunimo čempionate užėmusi 28 vietą. Universiteto ir Lietuvos svarsčių kilnojimo rinktinės nariai Mindaugas Jaras (Matematikos ir informatikos fakultetas) ir Marius Morkūnas (Chemijos fakultetas) į dešimtuką pateko už Pasaulio čempionate iškovotas ketvirtąsias vietas. Airinė Palšytė (Komunikacijos fakultetas), Pasaulio žiemos lengvosios atletikos čempionate užėmusi 16 vietą. Ilgametis universiteto dziudoistas Denisas Sokolas (Chemijos fakultetas), Pasaulio kovinės savigynos čempionate iškovojęs bronzinį apdovanojimą. Biatlonininkė Aliona Sosunova (Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas) tarp geriausiųjų pateko už pasiekimus Europos čempionate – 10 vieta. Lina Šaltytė (Teisės fakulteto absolventė), ilgametė universiteto irklavimo rinktinės narė, Europos čempionate patekusi į pirmąjį dešimtuką iškovodama devintąją vietą. į geriausiųjų sportininkų gretas taip pat pateko ir dar viena universiteto lengvaatletė, Lietuvos rekordininkė Vaida žūsinaitė (Ekonomikos fakultetas), Europos taurės varžybose atsidūrusi aštuntoje vietoje.

Geriausių universiteto komandų trejetuke puikuojasi Džiuljetos Liepinaitienės treniruojama stalo teniso rinktinė - Lietuvos studentų čempionė. Komandos sudėtyje žaidė Aušra Stirbytė, Auksė Gecevičiūtė, Agnė Gečiauskaitė ir Vaida žilaitytė.

Tarp geriausiųjų komandų antrus metus iš eilės pateko paplūdimio tinklinio rinktinė, nugalėjusi Respublikos studentų tinklinio lygos varžybose (komandos treneris Algirdas Bučinskas). Čempionate nugalėtojų vardą iškovojo Roko Kondroto ir Pauliaus Maciulevičiaus duetas.

Praėjusiais metais į trejetuką patekusias universiteto krepšininkes šiemet pakeitė vyrų krepšinio komanda, tapusi Vilniaus miesto čempione (treneris Rimantas Kaminskas). Komandos sudėtyje žaidė šie Vilniaus universiteto studentai: Gabrielius Ramonas, Šarūnas Narkus, Justinas Luneckas, Andrius Čeplinskas, Kristijonas Fudzinskas, Vytautas Jurkevičius, Paulius Macijauskas, Tadas Ivanauskas, Andrius Gorskovas, Benas Steponėnas.

Sveikiname studentus bei komandas!