Kovo 19 dieną Kaune vyko Lietuvos studentų fechtavimosi čempionatas. Bendrojoje įskaitoje nugalėtojos vardą ir taurę iškovojo Vilniaus universiteto komanda, čempionų pozicijos neužleidžianti jau daugelį metų iš eilės.
Studentų varžybose kovojama dviejų rūšių ginklais – špaga ir kardu. Fechtuotojai suskirstomi į pogrupius, kuriuose kovojama dėl patekimo į pusfinalius ir finalą. Pogrupiuose kovojama iki penkių dūrių, pusfinalyje ir finale – iki 15 dūrių.
Sporto aistros varžybose virė visą dieną ir pareikalavo iš dalyvių nemažai jėgų. Pirmoje dienos pusėje vyko moterų ir vyrų špagos varžybos, po pietų - moterų ir vyrų kardo varžybos.
Džiugino gausiai susirinkusių universiteto studentų fechtuotojų gretos. Ypač stiprios buvo merginos, iškovojusios čempionių titulus tiek kovojant špaga, tiek kardu. Jauna ir perspektyvi pirmakursė Paulina Matlauskaitė (Komunikacijos fakultetas) įveikė už save vyresnes priešininkes ir laimėjo aukso medalį kovojant špaga. Kardo varžybose aukso medaliu pasipuošė ir nugalėtojos titulą antrus metus iš eilės apgynė nepralenkiamoji Aurelija Treinytė (Ekonomikos fakultetas). Moterų špagos varžybose puikiai kovojo ir prizines vietas laimėjo bei bronzos medalius pelnė Agnė Ažukaitė (Kauno humanitarinis fakultetas) ir Lina Batulevičiūtė (Medicinos fakultetas). Kardo varžybose bronzos medaliu pasipuošė Vilma Rėbždaitė (Ekonomikos fakultetas).
Vaikinų varžybose trečiosios vietos prizininku kovojant špaga tapo studentas Stepas Tindžiulis (Ekonomikos fakultetas).
Vilniaus universitetui atstovavo ir prie bendros komandos pergalės prisidėjo ir kiti narsūs fechtuotojai: Rimantė Pacevičiūtė, Milda Šešeikaitė, Ieva Laukytė, Karolis Šeikus (Medicinos fakultetas), Andželika Baranovskaitė, Rūta Trimonytė, Daumantas Juknevičius (Gamtos mokslų fakultetas), Jovita Elzbutaitė (Matematikos ir informatikos fakultetas) ir Karolis Minkevičius (Istorijos fakultetas).
Sveikiname studentus fechtuotojus su aukštais sportiniais rezultatais ir linkime pergalių tolimesnėse kovose!