Sekmadienį, spalio 28 d., Vilniaus universiteto sporto salėje įvyko draugiškos varžybos, kuriose susitiko VU ir Prancūzijos ECOLE-POLITECHNIQUE vyrų krepšinio komandos.

Į varžybų atidarymą atvyko ir sveikinimo kalbą sakė laikinai einantis rektoriaus pareigas prof. Jūras Banys. Prancūzijos ambasada Lietuvoje į renginį delegavo keletą ambasados darbuotojų.

Tai greičiausiai nebuvo stipriausia Prancūzijos universiteto krepšinio komanda, nes mūsų krepšininkai greitai įgijo didelį pranašumą ir rungtynes laimėjo triuškinančiu rezultatu 97 : 34.

Svečių komandą atvyko palaikyti ir gausus sirgalių iš Prancūzijos būrys. Po kiekvieno jų komandos įmesto taško, tribūnose jie sukeldavo ovacijų audrą.

Po draugiškų varžybų studentai pozavo su universiteto sirgalių šokėjomis. V. Naujiko nuotr.

Po rungtynių varžovų komandos vadovas Vincent Schaeffer padėkojo mūsų komandai už krepšinio pamokas ir teigė, jog nesitikėjo, kad teks grumtis su tokia pajėgia komanda. Jį ir kitus komandos narius sužavėjo ir šokėjų pasirodymas. Didelio susidomėjimo sulaukė ir VU komandos krepšininkas, Europos U18 vicečempionas – Denis Krestinin (Tarptautinio verslo mokykla). Po varžybų prancūzai domėjosi, kokiose dar komandose be Lietuvos ir universiteto krepšinio rinktinių rungtyniauja šis talentingas krepšininkas. Taip pat jiems buvo įdomu sužinoti, kaip sekasi VU rinktinei LSKL pirmenybėse ir pažadėjo pirmadienį apsilankyti ir palaikyti VU rinktinę, rungtynėse su LEU komanda.