rektoriaus taure_krosas

Rugsėjo 28 dieną VU Saulėtekio miško trasoje vyko Rektoriaus taurės tarpfakultetinės kroso varžybos, kuriose jėgas išbandė 51 bėgikas.

Varžybų atidaryme dalyvavo VU aerobikos rinktinės merginos (vadovė Teresė Gritėnienė), kurios išvedė bėgikus į startą.

Pagal varžybų reglamentą, fakultetų komandoje startavo po 4 merginas ir 4 vaikinus. Daugiausiai bėgikų atstovavo Fizikos ir Matematikos fakultetams.

Asmeninėje įskaitoje 800 m bėgime čempione tapo Filologijos fakulteto Kalbų instituto pirmakursė Kotryna Tonkovičiūtė, aplenkusi Lietuvos orientavimosi sporto čempionę Vestą Ambrazaitę iš Medicinos fakulteto ir 3 vietą užėmusią Istorijos fakulteto 1 kurso magistrantę Kristiną Zajančkovskąją.

Didelio dėmesio sulaukė vaikinų 1600 m bėgimas, kuriame varžėsi 20 pajėgiausių VU bėgikų. Nugalėtoju tapo Teisės fakulteto magistro 1 kurso studentas Mindaugas Striokas, antruoju finišavo triatlono sporto atstovas Filosofijos fakulteto 2 kurso studentas, „geležinis žmogus“ Jaunius Strazdas, trečiąją vietą iškovojo Fizikos fakulteto studentas Adas Ridikas.

Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir asmeninėmis dovanėlėmis.

Varžybas vainikavo simbolinės VU mylios 1579 m bėgimas, kuriame varžėsi ne tik studentai, bet ir moksleiviai bei dėstytojai. Šiame mylios bėgime nugalėjo alumnas Kasparas Šaikus, antrasis finišavo Jaunius Strazdas, trečiasis alumnas Gediminas Janušis, orientavimosi sporto atstovas. Merginų tarpe nugalėjo Kristina Zajančkovskaja, antra tapo Filosofijos fakulteto magistrantė Julita Slipkauskaitė, trečios finišavo Medicinos fakulteto studentės Laura Kemeklytė ir Vesta Ambrazaitė. Visi mylios bėgikai buvo apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis.

Tarpfakutetinių kroso varžybų nugalėtojais pirmą kartą tapo Fizikos fakulteto studentai, kuriuos puikiai motyvavo jų sporto kuratorė. Antrieji liko Matematikos ir informatikos fakulteto, treti - Ekonomikos fakulteto bėgikai. Džiaugiamės Filosofijos fakulteto bėgikais, kurie pirmą kartą startavo ir iškovojo medalius.