9www

Šį antradienį Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centras ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas sporto mėgėjus pakvietė į trečiąjį „Sporto kino vakarų“ seansą. Jame – keturių jaunų talentingų amerikietiškojo futbolo žaidėjų polineziečių istorija, vykstanti Jutoje grumiantis su aikštelės priešininkais ir stengiantis realizuoti savo talentą skurdžioje nusikalstamo pasaulio aplinkoje.

Amerikietiškasis futbolas – neseniai į Lietuvą atkeliavusi sporto šaka, pasižyminti savitais kultūriniais bruožais. Pirmosios tarptautinės amerikietiškojo futbolo varžybos Lietuvoje įvyko vos prieš tris dienas – jas po filmo pakomentavo ir amerikietiško futbolo principus pristatė vienas pirmųjų amerikietiškojo futbolo pradininkų ir mėgėjų Lietuvoje LSPF prezidentas Skirmantas Tomkevičius.

Diskusijoje taip pat nagrinėti kultūriniai ir sociologiniai klausimai, kuriuos gvildenti padėjo Filosofijos fakulteto profesorius dr. Aleksandras Dobryninas. Gyvais įspūdžiais iš Polinezijos pasidalino keliautojas, knygos „Polinezijos salos“ autorius Saulius Norkevičius. Prie diskusijos prisijungė ir „Vilnius Social Club“ vadovas futbolo treneris Cédricas Raffier, pasakojęs apie tai, kaip Vilniuje sportas pasitelkiamas vaikams ir jaunimui pagelbėti integruotis visuomenėje.

Peržiūroje svečiavosi ir JAV ambasados antrasis sekretorius, diplomatas iš Politinio-ekonominio skyriaus Edwardas Janis, vakarą pradėjęs įkvepiančia kalba apie filme „In Football We Trust“ nagrinėjamas temas.

Filmą vertė VU Kauno humanitarinio fakulteto audiovizualinio vertimo studentai, titravo Irmina Budriūtė (kuravo dėstytoja Jurgita Astrauskienė).

Filmo diskusijos įrašą galite pasiklausyti čia.

Bendra renginių ciklo informacija: www.ltok.lt/kinas