VU sunkiaatleciai

VU sunkiosios atletikos rinktinė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Tradiciškai, palydint senuosius metus, rengiamas Vilniaus miesto sunkiosios atletikos čempionatas, į kurį susirenka stipriausi šios sporto šakos puoselėtojai vilniečiai. Šiemet čempionate varžėsi 42 dalyviai, tarp kurių buvo penkios merginos. Puikius rezultatus šiose varžybose demonstravo VU sunkiaatlečiai. Komandai atstovavo devyni studentai ir du alumnai.

Varžybas pradėjo merginos, kurių rezultatai buvo skaičiuojami pagal Sinklerio lentelę. Medicinos fakulteto studentė Dovilė Janulynaitė iškovojo sidabro medalį.

Vyrų grupėje svorio kategorijoje iki 62 kg aukso medaliu pasipuošė Ekonomikos fakulteto studentas Antanas Boida. Svorio kategorijoje iki 69 kg pagrindinė kova vyko tarp alumno Luko Šverčiausko ir Chemijos fakulteto studento Dariaus Adomavičiaus. Aukso medalio laimėtoju tapo Lukas Šverčiauskas, o Darius Adomavičius džiaugėsi sidabro medaliu. Svorio kategorijoje iki 77kg startavo net trys VU studentai. Aukščiausią rezultatą pasiekė Gamtos fakulteto studentas Ruslanas Sindikevičius, o pirmą kartą varžybose dalyvavę Medicinos fakulteto studentas Albert Jankoit ir Chemijos fakultete studijuojantis Delianas Paknauskas apdovanojimų nepelnė, tačiau įgijo naudingos patirties būsimoms varžyboms. Svorio kategorijoje iki 85 kg startavo Chemijos fakulteto studentas Erikas Dovydėnas ir Ekonomikos fakulteto studentas Eimantas Semėnas. Šie gabūs stipruoliai apdovanojimų nepelnė, bet abu pagerino savo asmeninus pasiekimus.

Varžybas užbaigė stipriausi vyrai. Svorio kategorijoje iki 105 kg bronzos medaliu pasipuošė Gamtos mokslų fakulteto studentas Adas Pavydis, o asmeninį rezultatą gerokai pagerinęs alumnas Kęstutis Daugėla iškovojo sidabrinį apdovanojimą.

2016 metais pasiekta aukštų rezultatų įvairaus rango varžybose: svarsčių kilnojime, jėgos trikovėje bei galiūnų sporte. Aukštus rezultatus demonstravo Matematikos ir informatikos fakulteto studentas galiūnas Mindaugas Jaras, kuris šiais metais pagerino Lietuvos suaugusiųjų rekordus bei įvykdė elito klasės normatyvą.

Sunkiosios atletikos treneris Rimantas Cijūnėlis.