atletikapalsyte

Nuotr. Alfredo Pliadžio

Penktadienį – kovo 3 dieną – Belgrade (Serbija) prasidės Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Tris dienas vyksiančiose pirmenybėse grumsis penki Lietuvos sportininkai, iš kurių didžiausios viltys siejamos su pasaulio sezono lydere šuolininke į aukštį, VU Ekonomikos fakulteto studente Airine Palšyte.

Pagal sezono rezultatus savo rungtyse aiški Lietuvos komandos lyderė yra A. Palšytė. Vienintelei pasaulyje du metrus 2017-aisiais įveikusiai šuolininkei didžiausią konkurenciją Europos pirmenybėse turėtų sudaryti olimpinė čempionė ispanė Ruth Beitia bei prieš trejus metus pasaulio uždarų patalpų čempionate triumfavusi lenkė Kamila Licwinko.

„Niekada nenorėčiau niekam kabinti iš anksto medalių. Logiškai mąstant, medalis turėtų būti, bet tai išaiškės po kelių dienų. Labai to tikimės, bet nenorime sukelti spaudimo, nes Airine ir taip tą spaudimą jaučia įveikusi dviejų metrų ribą“, – teigė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.

A. Palšytė Europos uždarų patalpų čempionatuose dalyvavo dukart: 2011 metais, būdama vos 18-metė, užėmė 19 vietą, o prieš dvejus metus liko per žingsnį nuo medalio – ketvirta.

Po ilgos pertraukos Europos čempionatą bus galimą stebėti ir per lietuvišką televiziją – pirmenybes transliuos LRT Kultūra.

Lietuvos lengvaatlečių startų tvarkaraštis:

Kovo 3 d. (penktadienis)

10.45 val. moterų 400 m bėgimas, atrankos etapas (dalyvauja E. Misiūnaitė)
11.50 val. moterų rutulio stūmimas, kvalifikacija (dalyvauja G. Kupstytė ir A. Skujytė)
18.30 val. moterų šuoliai į aukštį, kvalifikacija (dalyvauja A. Palšytė)
18.35 val. moterų rutulio stūmimas, finalas (jei pateks – G. Kupstytė ir A. Palšytė)
18.45 val. moterų 400 m bėgimas, pusfinalis (jei pateks – E. Misiūnaitė)

Kovo 4 d. (šeštadienis)

12.20 val. vyrų šuoliai į aukštį, kvalifikacija (dalyvauja R. Stanys)
17.30 val. moterų šuoliai į aukštį, finalas (jei pateks – A. Palšytė)
20.58 val. moterų 400 m bėgimas, finalas (jei pateks – E. Misiūnaitė)

Kovo 5 d. (sekmadienis)