airine cempione           „Scanpix“ nuotr.

Didžiausia pastarųjų metų Lietuvos lengvosios atletikos viltis Airinė Palšytė šeštadienio vakarą Serbijos sostinėje Belgrade iškovojo Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionato auksą. Maža to, jau tapusi čempione, sportininkė sėkmingai šturmavo ir Lietuvos rekordą – 2,01 m.

Pergalės šuolis ČIA

šuolis24-erių lietuvė pirmuoju bandymų įveikė 180 cm, 185 cm, 189 cm, 192 cm, 194 cm ir auksiniu tapusį 196 cm aukštį.
Antroji vieta atiteko Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionei 37-erių ispanei Ruth Breitia. Bronzą iškovojo 19-metė ukrainietė Julija Levčenka. Abi šios sportininkės sustojo ties 194 cm atžyma.

Tačiau užsitikrinusi auksą A.Palšytė neskubėjo džiaugtis. Sportininkė rengėsi šturmuoti 201 cm aukštį. Nors pirmuoju bandymu to padaryti nepavyko, viso stadiono palaikoma lietuvė antruoju bandymu sėkmingai įveikė šią ribą ir pagerino Lietuvos rekordą. Tai antras kartas sportininkės karjeroje, kai ji peršoko 2 m aukštį. Pirmą kartą tai padaryti jai pavyko sezono pradžioje Lietuvoje vykusiose varžybose. Lietuvė – vienintelė pasaulyje, kuriai šį sezoną pavyko tai padaryti.

„Esu pirmoji Baltijos šalyse, peršokusi šią magišką ribą. Taip, šįkart patekau ir į istoriją. Labai džiaugiuosi, kad mano sunkus darbas pamažu atsiperka. Tikiuosi, kad mano galimybių riba – tik dangus“, – apie savo besipildančias svajones šypsodamasi svarstė A.Palšytė.

Interviu su čempione bei užfiksuotos varžybų akimirkos ČIA

emocijaSportas buvo užkoduotas Airinės genuose – taip yra sakę šuolininkės į aukštį tėvai, patys ne vienerius metus sportui atidavę Daiva ir Aurimas Palšiai. Nors vaikystėje lankė baleto pamokas, skambino pianinu ir dainavo chore, galiausiai Lietuvos rekordininkė pasuko į sportą. A.Palšytė lankė krepšinio treniruotes, o kai atstovaudama mokyklai lengvosios atletikos varžybose pateko į trenerės Tatjanos Krasauskienės akiratį, ši nebepaleido puikius fizinis duomenis šuoliams turinčios merginos ir iki šiol treniruoja talentingąją lengvaatletę.

medaliai16991577 1455126294538365 2887619083765346728 o

Šaltiniai: www.15min.lt, www.lrytas.lt