palsyte

24-erių VU Ekonomikos fakulteto studentė Airinė Palšytė, vos prieš kelias dienas lipusi ant aukščiausio pakylos laiptelio Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos pirmenybėse, ne taip džiaugsmingai prisimena praėjusių metų vasarą įvykusias Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tada lengvaatletė užėmė 13-ąją vietą ir dėl to graužėsi taip smarkiai, jog, kaip teigia pati, buvo puolusi į depresiją. Prireikė laiko, pastangų, drąsos išbandyti naujoves, kurios padėjo priartėti prie Belgrade iškovoto aukso bei Lietuvos rekordo pagerinimo.

Vakar grįžusi sportininkė, Vilniaus oro uoste buvo pasitikta gėlėmis, sveikinimo žodžiais ir žurnalistų kameromis bei klausimų lavina. Paklausta, kas lėmė tokį stiprų čempionate parodytą proveržį, Airinė atsakė, jog šiam sezonui buvo ruošiamasi kitaip nei anksčiau: laikas buvo skirtas atsigavimui po Vasaros olimpiadoje neišsipildžiusių sportininkės lūkesčių, buvo diskutuojama su trenere, sporto mokslininkais bei psichologais, buvo keičiami tam tikri treniruočių elementai, įsibėgėjimas. Nors pokyčiai kėlė tam tikrą baimės jausmą, Airinė įsitikinusi, jog viskas pasiteisino, ir dabar yra patenkinta tuo, kur minėtos naujovės ją atvedė - link aukso medalio. Sportininkei pasiruošimo Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos pirmenybėms metu  talkino psichologė Aistė Žemaitytė.

Airinė - tikras pavyzdys visiems, kaip po nesėkmės atsitiesti ir žengti pirmyn bei koncentruotis ne į praeities pralaimėjimus, bet ateities rezultatus. Kaip teigė pati, keliaudama į Serbiją apie medalį ji svajojo tyliai, tad dabar nenori garsiai kalbėti ir apie priešakyje laukiančius dar svarbesnius startus. Žvelgiant į ateitį, rugpjūčio mėn. įvyks pasaulio pirmenybės Londone, o 2020 metais laukia viešnagė olimpiniame Tokijuje. Tačiau lengvaatletė kol kas sau konkrečių uždavinių nekelia, nors užsiminė apie pasaulio rekordą – uždarose patalpose jis nuo 2006 metų priklauso švedei Kajsai Bergqvist (208 cm).

sveikinajuokiasi

Šaltinis: www.delfi.lt